Рівненський обласний краєзнавчий музей

Рівне, вул. Драгоманова, 19

+38 (0362) 62-05-72

rivnemuseum@ukr.net

museum.rv.gov.ua

Facebook

Рівненський обласний краєзнавчий музей

Перший Рівненський музей відкрито в 1906 році, він перейняв естафету першого сільського музею в Україні, організованого бароном Ф. Штейнгелем у селі Городок (8км. від міста). В роки Першої світової війни музей було пограбовано. Багато унікальних експонатів зникло безслідно. У 20-ті роки відновлено місцевий музей природничого профілю. Як свідчать джерела, подібні заклади на той час існували лише у Варшаві, Львові та Кракові. З 1936 року в місті починає працювати господарський музей Волині. На його базі в лютому 1940 року організовано історико-краєзнавчий музей, доля якого подібна до першого рівненського музейного закладу. В роки Другої світової війни всі експонати були вивезені до Німеччини. В 1944 році музей відновлює свою роботу. Збирає, зберігає та представляє матеріали про історію Рівненської області та природні особливості краю. В 1975 році музею передано приміщення колишньої гімназії (1839 р), історія якого пов'язана з іменами Миколи Костомарова, Пантелеймона Куліша, Михайла Драгоманова, Володимира Короленка.

Окрім навчального закладу, який ще мав статус реального училища, в стінах цього приміщення перебував департамент освіти уряду Директорії, очолюваний Іваном Огієнком, кураторіум округу шкільного Волинського Воєводства, рейхскомісаріат України, керований Еріхом Кохом та обком КПУ. Будинок збудований у стилі провінційного класицизму. Ця найкраща пам'ятка архітектури XIX століття по праву розмістила в своїх залах історичні та природні набутки Рівненщини.

Музейна експозиція була відкрита в грудні 1978 року. Сьогодні в Рівненському обласному краєзнавчому музеї експонується та зберігається близько 140 тисяч експонатів. Вони представляють археологічну, етнографічну, нумізматичну, природничу колекції, документи, нагороди, особис ті речі відомих діячів краю. Особливе місце в музейній збірці належить творам волинського іконопису, предметам козацької доби, колекції стародруків та роботам уродженця Рівненщини, відомого європейського скульптора Томаша-Оскара Сосновського. Щороку музейні фонди поповнюються новими надходженнями, які є результатом наукових експедицій, праці з старожилами, колекціонерами, краєзнавцями.

Активною є виставкова діяльність Рівненського краєзнавчого музею. Зали музею приймають виставки музеїв, приватних колекцій, художників, народних майстрів із різних куточків світу. Значний інтерес для відвідувачів становлять постійно діючі виставки „Наш край у роки другої світової війни";, "А за ту волю золоту пролляла Волинь кров свою,"; (створення та діяльність Української Повстанської Армії); "Старе Рівне" (життєпис міста та його мешканців). Оригінальними є експозиції, що представляють археологічні та етнографічні матеріали.

Красу, неповторність та самобутність Рівненщини не можна не відчути у залах, що розповідають про рослинний та тваринний світ, водні багатства, геологію краю, волинський бурштин. Експонати обласного музею неодноразово представляли місто на виставках, що проходили в Острозі, Луцьку, Дніпропетровську, Києві, Кракові, Замості, Ванкувері, а Торговицький скарб у числі коштовностей України бачили в багатьох європейських країнах.

Традиційним для жителів Рівного та області стало проведення у травневі дні фольклорно-етнографічного свята "Музейні гостини", на яке приїздять народні умільці з Рівненщини та сусідніх областей. У цей день майдан перед музеєм перетворюється у багатобарвний ярмарок, на якому можна придбати чи просто помилуватися витворами народних умільців України, взяти участь у конкурсах, потанцювати та поспівати разом із фольклорними колективами краю.

Щорічно поріг музею переступають десятки тисяч відвідувачів із багатьох куточків світу. Побувавши у цьому храмі історії, культури та природи гості музею залишають тут частинку своїх сердець, теплота яких допомагає музейним працівникам шукати, зберігати та представляти для широкого загалу унікальні експонати різних епох. Ви також переконаєтесь у цьому, якщо завітаєте до будинку по вулиці Драгоманова, 19, зали якого не залишать Вас байдужими.
 

КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Понеділок - вихідний

Вівторок-п'ятниця - з 10:00 до 18:00

Вихідні та святкові дні: з 10:00 до 18:00

ЛІТЕРАТУРНИЙ МУЗЕЙ УЛАСА САМЧУКА (вул. С. Петлюри, 17) 

Вівторок, середа, четвер, п'ятниця, неділя - з 10:00 до 18:00.

Вихідні - понеділок і субота

ВИСТАВКОВА ЗАЛА "МУЗЕЙ БУРШТИНУ" (вул. С. Петлюри, 17) 

Вівторок, середа, четвер, п'ятниця, неділя - з 10:00 до 18:00.

Вихіді - понеділок, субота

У передсвяткові дні музей працює з 10.00 до 17.00

Договір оферти, Політика конфіденційності, Доставка та оплата


Задати питання організатору

Задати питання, залишити відгук чи побажання щодо роботи